Zamknij

Bartosz Marczuk: "Nie ma planów zakazu handlu w soboty!" Sprawdzamy i pokazujemy "taśmę prawdy"

Redakcja
29.10.2018 11:40
Bartosz Marczuk: "Nie ma planów zakazu handlu w soboty!" Sprawdzamy i pokazujemy "taśmę prawdy"
fot. RadioZET

Bartosz Marczuk w Radiu ZET zaprzeczył informacjom, że planowane jest rozszerzenie zakazu handlu o kolejne godziny, m.in. w soboty od 22. Wiceministrowi rodziny, pracy i polityki społecznej Beata Lubecka puściła w trakcie programu "Gość Radia ZET" fragment rozmowy naszego reportera z Elżbietą Rafalską, szefową Marczuka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Nie ma takiej propozycji na agendzie rządu – mówi w Radiu ZET wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk o doniesieniach na temat możliwości rozszerzenia zakazu handlu od godziny 22:00 w soboty do 5:00 rano w poniedziałki, o co wnioskowała Solidarność.

Minister Elżbieta Rafalska zapowiadała jednak w rozmowie z Tomaszem Maszczykiem, że już w listopadzie rząd zacznie pracować nad projektem, tak aby wszedł w życie na początku 2019 roku.

– Na tym nagraniu z tyłu jest mnóstwo szumu, pani minister została gdzieś złapana. Nie wiem, jaka była rozmowa wcześniej w tej sprawie. Trzymam się tego, co pani minister podała oficjalnie w mediach społecznościowych. Nie ma planów rozszerzenia zakazu handlu niedzielnego o soboty – mówił Bartosz Marczuk.

Zobacz także

RadioZET.pl/BM