Zamknij

Nocny wpis Dudy po śmierci Bartosza Niedzielskiego. Wzruszające słowa

Redakcja
17.12.2018 07:27
Nocny wpis Dudy po śmierci Bartosza Niedzielskiego. Wzruszające słowa
fot. Twitter screen

„Znałem go z widzenia. Nie zdawałem sobie sprawy, że to właśnie On został śmiertelnie ranny, chroniąc innych ludzi. Cześć Jego pamięci” – tak prezydent Andrzej Duda pożegnał zmarłego w niedzielę Polaka Bartosza Niedzielskiego. Polak jest piątą ofiarą niedawnej strzelaniny w Strasburgu.

O śmierci mieszkającego w Strasburgu 36-letniego Niedzielskiego poinformował jego brat. „Mój brat nas opuścił. Dziękuję wszystkim za waszą miłość i siłę, którą mu dawaliście” – napisał na Facebooku.

„Wczoraj w szpitalu w Strasburgu zmarł Bartosz Niedzielski. Piąta Ofiara śmiertelna zamachu z 11.12. Pracował w PE i znałem Go z widzenia. Jestem wstrząśnięty. Nie zdawałem sobie sprawy, że to właśnie On został śmiertelnie ranny chroniąc innych ludzi. Cześć Jego Pamięci! RiP” – napisał prezydent na Twitterze.

„Bartek” – tak do niego mówili znajomi i przyjaciele. Pochodził z Katowic, a od 20 lat mieszkał w Strasburgu, gdzie współpracował m.in. z Parlamentem Europejskim. Jak pisze AFP, pasjonował się nauką języków obcych i poznawaniem innych kultur. Jego marzeniem było otwarcie międzynarodowej kafejki w Strasburgu.

Zobacz także

W czasie zamachu terrorystycznego w Strasburgu został ciężko ranny. Przez kilka dni przebywał w szpitalu w śpiączce. Podczas ataku był w towarzystwie swojego przyjaciela Włocha Antonio Megalizziego, który także został postrzelony przez islamskiego terrorystę Cherifa Chekatta i zmarł dwa dni temu.

We wtorek 29-letni Cherif Chekatt, który urodził się w Strasburgu w rodzinie algierskiej, strzelał do ludzi w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego. 

RadioZET.pl/PAP/DG