Zamknij

Chciał ominąć kota. Dwie osoby zginęły na miejscu

Redakcja
22.08.2018 13:46
Chciał ominąć kota. Dwie osoby zginęły na miejscu
fot. Shutterstock

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 51 w Bartoszycach. W wyniku czołowego zderzenia dwóch aut dwie osoby kierujące pojazdami poniosły śmierć na miejscu. Samochodami jechali tylko oni. To mieszkańcy Bartoszyc w wieku 24 i 74 lat. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokuratura.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 51, na odcinku między Połęczem a Plęsami. Przyczyną wypadku najprawdopodobniej była chęć ominięcia kota przez jednego z kierowców.

Zobacz także

— Volkswagenem kierował 24-latek. Jechał w kierunku Bartoszyc. Z nieustalonych przyczyn zjechał na część przeciwległego pasa jezdni. Nie można wykluczyć, że omijał kota, którego rozjechane zwłoki znaleziono na miejscu zdarzenia. Ten manewr doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem KIA, którym od Bartoszyc jechał 74-letni mieszkaniec tego miasta — powiedziała portalowi GoniecBartoszcki.pl mł. asp. Marta Kabelis z KPP w Bartoszycach.

— Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej. Strażacy i ratownicy medyczni podjęli resuscytację kierujących, lecz niestety te działania nie przyniosły efektów — poinformował oficer prasowy KP PSP w Bartoszycach st. kpt. Marek Wojczulanis.

Okoliczności wypadku wyjaśnia prokuratura.

RadioZet.pl/GoniecBartoszycki.pl/bm