Zamknij

Ukarała 3-latka związując mu ręce. Dyrektorka przedszkola z zarzutami

08.09.2020 18:58
Koszalin, 3-latek ofiarą przemocy w przedszkolu
fot. Shutterstock

Wiele lat więzienia grozi dyrektorce przedszkola w Barwicach, która związała taśmą klejącą ręce 3-letniego chłopczyka – podał PAP, powołując się na rzecznika Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. W tajemniczy sposób z przedszkola zniknęło nagranie z monitoringu. Kobieta i jej mąż mają też zarzut składania fałszywych zeznań.

Prokuratura w Koszalinie oskarża dyrektorkę, a zarazem właścicielkę przedszkola w Barwicach Katarzynę H. o naruszenie nietykalności 3-letniego podopiecznego.

Prokurator Ryszard Gąsiorowski przekazał, że chodzi o zaklejenie rąk małemu chłopcu taśmą klejącą. - Z zeznań, które złożyła, wynika, że zrobiła to w tym celu, by uświadomić chłopcu, że się źle zachowuje wobec innych dzieci. On agresywnie się do nich odnosił, szczypał, gryzł. To miał być środek, który uzmysłowi mu, że tak nie należy się zachowywać – powiedział rzecznik prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Koszalin: Przemoc wobec 3-latka w przedszkolu. Dyrektorka z zarzutami

Zdarzenie ujrzało światło dzienne po tym, jak policję zawiadomiła matka dziecka. Dyrektorka miała zwodzić rodzica w sprawie pokazania nagrania tego incydentu. Tłumaczyła natomiast, że związanie rąk miało być karą za złe zachowanie chłopca.

Zobacz także

Ustalenia są takie, że zapis z monitoringu został wyniesiony z przedszkola, wyrzucony

– poinformował prok. Gąsiorowski.

Katarzyna H. usłyszała łącznie trzy zarzuty. Jest oskarżana o naruszenie nietykalności przedszkolaka, nakłonienie dwóch osób pracujących w przedszkolu do składania fałszywych zeznań, po tym jak o dowody poprosiła policja, oraz o złożenie fałszywych zeznań.

Zobacz także

Kobieta przyznała się do pierwszego i trzeciego zarzutu. Za przemoc wobec dziecka grozi jej rok więzienia, za kłamanie służb 5 lat, a za namawianie do nich 8 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP