Zamknij

Związała trzylatkowi ręce taśmą klejącą. Dyrektorka przedszkola oskarżona

18.06.2021 12:36
przedszkole w Barwicach
fot. DOMIN/AGENCJA SE/East News

Dyrektorka miała naruszyć nietykalność 3-latka poprzez związanie mu rąk taśmą klejącą. Nagranie z monitoringu zostało usunięte. Szczecinecka prokuratura oskarżyła właścicielkę przedszkola w Barwicach o popełnienie czterech czynów. W sprawie oskarżony jest także mąż kobiety.

Dyrektorka i właścicielka niepublicznego przedszkola w Barwicach (woj. zachodniopomorskie) Katarzyna H. miała związać ręce taśmą klejącą 3-letniemu podopiecznemu tylko raz z końcem lipca 2020 r. O zdarzeniu zawiadomiła policję matka dziecka, którą dyrektorka miała zwodzić w sprawie udostępnienia nagrania z monitoringu przedszkola, na którym widoczne miało być złe zachowanie chłopca i rodzaj wymierzonej mu kary.

Śledczy ustalili, że dysk z zapisem z monitoringu został usunięty. Do sprawy zatrzymano we wrześniu 2020 r. Katarzynę H. i jej męża. W Prokuraturze Rejonowej w Szczecinku przedstawiono im zarzuty.

Barwice. Dyrektorka przedszkola naruszyła nietykalność cielesną trzylatka. Jest akt oskarżenia

Jak poinformował w piątek Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski, śledztwo zostało zakończone i do Sądu Rejonowego w Szczecinku został skierowany akt oskarżenia przeciwko Katarzynie H. i jej mężowi. Kobieta stanie przed sądem pod czterema zarzutami.

Pierwszy to naruszenie nietykalności przedszkolaka poprzez związanie mu rąk taśmą klejącą. Zarzut drugi to nakłonienie dwóch osób pracujących w przedszkolu do składania fałszywych zeznań, kiedy sprawą zainteresowała się policja. Trzeci zarzut to złożenie fałszywych zeznań, mimo prawa do odmowy ich składania. Czwarty dotyczy zdarzenia z 12 października 2020 r. Katarzyna H. w Szczecinku prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości. Zatrzymana tłumaczyła wówczas, że alkohol spożywała dzień wcześniej w połączeniu z lekami.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski

Najwyższą karą, bo do 8 lat pozbawienia wolności, zagrożone jest popełnienie drugiego z czynów, o które prokuratura oskarżyła Katarzynę H. - Dyrektorka przedszkola do podżegania osób trzecich do składania fałszywych zeznań się nie przyznała – zaznaczył prok. Gąsiorowski. Dodał, że nie zakwestionowała popełnienia pozostałych czynów. Złożyła wyjaśnienia.

Mąż Katarzyny H. jest oskarżony o złożenie fałszywego zeznania. Przyznał się do zarzucanego czynu. Miał zeznać, że dysk z nagraniem został usunięty z przedszkolnego monitoringu. Wobec Katarzyny H. i jej męża po przedstawieniu im zarzutów prokurator zastosował dozór policyjny i po 5 tys. poręczenia majątkowego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP

C