Zamknij

W Lublinie znaleziono rzadki okaz bażanta. Internauci: wygląda jak Trump

21.01.2020 12:40

Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie trafił rzadki okaz bażanta. Fundacja Epicrates poinformowała w mediach społecznościowych, że poszukuje jego właściciela. Tymczasem internauci szybko zwrócili uwagę, że jego grzywa łudząco przypomina fryzurę prezydenta USA.

bażant Trump
fot. Fundacja Epicrates

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Fundacja Epicrates zamieściła na Facebooku zdjęcie niezwykłego ptaka, podkreślając, że poszukuje jego właściciela. „Ptak posiada obrączkę - właściciel powinien znać jej numer” – napisano.

Zobacz także

Znaleziony ptak to bażant bananowy. Jest on przedstawicielem dużego ptaka należącego do rodziny kurowatych. Rasa została wyhodowana w 1950 roku we Włoszech. Jej twórcą jest profesor Alessandro Ghigi. Wyhodował te bażanty w niewoli na podstawie typowego bażanta złocistego, dlatego w wielu krajach bażant bananowy nazywany jest także bażantem złocistym, jest jego popularną mutacją.

Zobacz także

Jak podaje „Dziennik Wschodni”, dużo osób zgłosiło się do schroniska, twierdząc, że jest właścicielem ptaka, ale żadna z nich nie potrafiła tego udowodnić.

– Jest w dobrej kondycji, nie przejął się zmianą miejsca zamieszkania. W tej chwili jest już sześć osób, które twierdzą, że to ich ptak. W jakiś sposób muszą udowodnić, że to prawda. Najlepszym byłoby podanie numeru obrączki, ale każdy inny wiarygodny też będzie dobry. Nadal czekamy – powiedział „Dziennikowi Wschodniemu” Bartek Gorzkowski z Fundacji Epicrates.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Wschodni/Fundacja Epicrates