Zamknij

Kempa o relokacji uchodźców: nasze stanowisko jest niezmienne

Redakcja
11.10.2018 22:21
Beata Kempa: stanowisko rządu w sprawie relokacji uchodźców jest niezmienne
fot. AFP PHOTO / KARPOV / SOS MEDITERRANEE/East News

Minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa powiedziała w Gdańsku, że brak zgody rządu na przymusową relokację do Polski uchodźców jest stałe i się nie zmieni. Jej zdaniem na przyjmowaniu uchodźców straciły kraje zachodnie. - Polityka hołdowania multikulti jak we Francji w tej chwili też zbankrutowała - dodała.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kempa uczestniczyła w spotkaniu z mieszkańcami Gdańska, zorganizowanym przez kandydata Zjednoczonej Prawicy do Rady Miasta Gdańska Jana Kanthaka, rzecznika prasowego i szefa gabinetu politycznego ministra sprawiedliwości.

- Nasze stanowisko od 2015 roku jest niezmienne. I ten kurs utrzymujemy nadal, i w tym kursie się nic nie zmieni. Pomoc na miejscu i nie będziemy poddawać się przymusowej relokacji uchodźców czy emigrantów ekonomicznych – zapewniła Kempa.

Zobacz także

Jej zdaniem masowe przyjmowanie przez kraje Unii Europejskiej uchodźców przynosi negatywne skutki.

- Dlatego, że jest to polityka zgubna. Pokazał to już przykład Niemiec, Francji, Włoch, Grecja teraz boryka się z bardzo dużymi problemami z uchodźcami. Polityka hołdowania multikulti jak we Francji w tej chwili też zbankrutowała – zmieniają się tam niemalże opcje polityczne, jeśli idzie o kolejne wybory - argumentowała.

Zobacz także

Kempa pochwaliła postawę władz Węgier, które m.in. zdecydowały się na budowę muru na granicy z Serbią.

- My nie mówimy "nie, bo nie", tylko z drugiej strony pokazujemy, co robimy, żeby ograniczać problem imigracji. Przed nami jest jeszcze bardzo długa droga. Jesteśmy na pewno my i Węgrzy prekursorami w wielu kwestiach" – oceniła.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD