Beata Kempa w Oleśnicy. Rządowy samochód zablokował chodnik

Redakcja
26.06.2018 13:58
Beata Kempa w Oleśnicy. Rządowy samochód zablokował chodnik
fot. Andrzej Lange/East News

Beata Kempa uczestniczyła w uroczystym pożegnaniu proboszcza z parafii w Oleśnicy. Wygłosiła też mowę na cześć duchownego. Portal „Moja Oleśnica” informuje, że limuzyna, którą przyjechała polityk PiS, zatarasowała chodnik przy wejściu do katedry. 

W niedzielę Beata Kempa przyjechała do Oleśnicy. Uczestniczyła tam w uroczystym pożegnaniu odchodzącego proboszcza Władysława Ozimka. Portal „Moja Oleśnica” opublikował zdjęcia z tej wizyty i poinformował, że limuzyna polityczki PiS zatarasowała część chodnika przy wejściu do kościoła.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rządowe BMW zaparkowało przed bocznym wejściem do bazyliki, tuż przy krzyżu. „Mistrz parkowania” – napisano w artykule. Portal informuje też, że funkcjonariusz SOP wszedł za panią minister ds. pomocy humanitarnej do świątyni. Cały czas obserwował wiernych. 

Autor artykułu Piotr Paszkowski nie szczędzi gorzkich słów pod adresem minister Kempy. „Uważam, że minister mogła zrobić kilka kroków do pobliskiego parkingu przy starej «Biedronce», gdzie można było znaleźć wiele wolnych miejsc. Sam tam zaparkowałem i aż przyjemnie było się przejść. Ale tu trzeba było się pokazać. Że oto pani minister przyjeżdża do swoich poddanych z prowincji i księdza proboszcza, przed którym się płaszczyła. Godne to minister rządu polskiego” – napisał. 

Cały tekst nazwano „felietonem «o wyższości» oficjeli nad innymi obywatelami”. 

RadioZET.pl/Moja Oleśnica/KM