Zamknij

Wyciekł akt oskarżenia Beaty Kozidrak. Wiemy, ile wypiła w dniu zatrzymania

27.10.2021 08:34
Beata Kozidrak
fot. Mateusz Jagielski/East News

Beata Kozidrak zanim wsiadła za kierownicę wypiła litr wina - wynika z aktu oskarżenia, do którego dotarł "Super Express". Wokalistka zespołu "Bajm" w momencie zatrzymania miała 2 promile w wydychanym powietrzu.

Beata Kozidrak usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Nowe fakty w sprawie jazdy pod wpływem alkoholu wokalistki "Bajmu" przekazał "Super Express". 

Beata Kozidrak wypiła litr wina. "Aż pięciokrotnie była badana alkomatem"

"Z aktu oskarżenia, do którego dotarliśmy, wynika, że Beata Kozidrak wypiła aż litr alkoholu i aż pięciokrotnie była badana alkomatem. Wiemy również, jak dokładnie wyglądało zatrzymanie przez policję, w którym pomagali świadkowie zdarzenia" - napisał w środę "SE".

"Pojazd rozpędzał się i gwałtownie hamował, wjeżdżał na sąsiedni pas ruchu, co wymuszało reakcję innych uczestników ruchu, wjeżdżał na krawężnik" – zeznał jeden ze świadków, cytowany przez gazetę.

Wtedy też kobieta jadąca za gwiazdą postanowiła zadzwonić na policję. Będąc w stałym kontakcie z dyżurnym policji, jechała za pijaną Kozidrak. Poprosiła również innych kierowców, by zablokowali dalszy ruch wokalistki. Po chwili na miejsce przyjechała policja.

"Funkcjonariusze policji dokonali kontroli pojazdu marki BMW 740, kierującą pojazdem okazała się Beata Elżbieta P. (nazwisko po mężu – red.)" – czytamy w akcie oskarżenia. Wokalistkę poddano badaniu alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. "I badanie wykazało 0,93 mg/l, II badanie wykazało 0,96 mg/l (ok. 2 promili – red.)" – czytamy.

"Super Express" relacjonuje, że następnie zapytano ją o rodzaj i ilość alkoholu, który wypiła. "Oświadczyła, iż była na spotkaniu, które zakończyło się około 2:00 w nocy 1 września 2021 roku, zaś na spotkaniu tym spożywała wino w łącznej ilości około jednego litra" – wyznała. Następie wokalistkę ''Bajmu'' zabrano do komendy rejonowej policji, gdzie jeszcze trzykrotnie wykonano jej badanie na ilość alkoholu. "I badanie wykazało 0,83mg/l, II badanie wykazało 0,87, III badanie wykazało 0,85 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Gwiazda przyznała się do winy i czeka na termin rozprawy sądowej" – przekazał "SE".

RadioZET.pl/Super Express/PAP