Zamknij

Beata Mazurek atakuje Tuska po wpisie o kłamstwach: „brzmi groteskowo”

Redakcja
04.02.2019 16:00
Beata Mazurek atakuje Tuska po wpisie o kłamstwach: „brzmi groteskowo”
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk odniósł się w poniedziałek do sobotnich protestów przed siedzibą TVP i do ataku na Magdalenę Ogórek. Przewodniczący Rady Europejskiej zasugerował, by „solidarnie, w ramach prawa” protestować przeciw kłamstwu. Na reakcję ze strony PiS nie trzeba było długo czekać.

Beata Mazurek skomentowała na Twitterze wpis Donalda Tuska o „kłamstwie organizowanym przez władzę za publiczne pieniądze”. Były premier apelował jednocześnie, by „w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować”.

„Donald Tusk kolejny raz niebezpiecznie podgrzewa emocje w kraju” – skomentowała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Jej zdaniem wpis Tuska o kłamstwach „brzmi groteskowo”.

„Deklarował, że będzie apolitycznym przewodniczącym PE. To jeden z wielu przykładów braku wiarygodności. Niekompetencja w kwestii brexitu musi budzić frustrację” – zarzuciła Tuskowi Mazurek.

Przypomnijmy, że ostatnim wpisem w mediach społecznościowych Donald Tusk odniósł się do sobotniego incydentu przy Woronicza, gdy przed siedzibą TVP Info zaatakowano Magdalenę Ogórek.

Protesty przed siedzibą TVP i atak na Ogórek

Na profilu @PolskaNormalna na Twitterze zamieszczono tego dnia komentarz i film, na którym pokazano akcję protestacyjną. Jak podano, przed „TVPiS” odbyło się „pożegnanie Ogórek po seansie kłamstw i nienawiści w Minela20”. Autor wpisu zacytował wyzwiska pod jej adresem: „sprzedajna kłamczucha”, „wstyd i hańba”, „zatrudnijcie dziennikarzy” i skomentował: „tam nas powinno być kilkaset tysięcy. To jest centrum kłamstwa i propagandy pisowskiej dyktatury ciemniaków”.

Zobacz także

"Auto oplute, porysowane, obklejone całkowicie naklejkami, wyzwiska, rzucanie się pod koła. Szarpanina i przemoc. Tak wyglądał mój wyjazd z TVP” – napisała Ogórek na Twitterze.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji poinformował w poniedziałek, że funkcjonariusze ustalili tożsamość ośmiu osób w związku z sobotnimi wydarzeniami przed siedzibą TVP. Wiadomo już, że dwie osoby zostały przesłuchane, a policja kieruje do sądu wnioski o ich ukaranie.

Zobacz także

RadioZET.pl/MK