Będą zmiany w rządzie. Beata Mazurek mówi o szczegółach

Redakcja
08.11.2017 13:40
Będą zmiany w rządzie. Beata Mazurek mówi o szczegółach
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Zmiany personalne w rządzie, które zaproponowała premier Beata Szydło, są niewielkie - powiedziała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Jak dodała, rekonstrukcja rządu, która może przesunąć się w czasie, obejmie też zmiany instytucjonalne.

Mazurek podkreśliła na briefingu prasowym w Sejmie, że na środowym spotkaniu kierownictwa obozu rządzącego, zostanie omówiona rekonstrukcja rządu, która - jak wskazała - "obejmie zmiany instytucjonalne i w niewielkim stopniu zmiany personalne".

- Dzisiaj poza premier nikt nie jest w stanie powiedzieć, w jakim kierunku przebiegnie reorganizacja - co zostanie połączone, ewentualnie, jakie będą zmiany personalne - powiedziała Mazurek.

- Wiem, że zmiany personalne, które zaproponowała premier, są w niewielkim zakresie - oświadczyła rzeczniczka PiS.

Mazurek dodała również, że ponieważ zmiany strukturalne i personalne muszą być przeprowadzone jednocześnie, rekonstrukcja może "przesunąć się w czasie".

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował PAP, że w poniedziałek premier Beata Szydło przedstawiła szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu plan rekonstrukcji rządu, która będzie miała charakter strukturalny. Jak dodał, zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane. Podkreślił, że "zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych". 

RadioZET.pl/PAP/KM