Zamknij

Dziwny wpis posłanki PiS. "Jak pan Józef dojdzie do wniosku, że jest Józefą"

10.08.2020 12:28
Beata Mazurek
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Kuriozalny wpis Beaty Mazurek na Twitterze. Europosłanka PiS nawiązała do ostatnich wydarzeń dotyczących aktywistki "Margot", publikując na Twitterze post dotyczący sytuacji emerytów. Odpowiedział jej m.in. partner Roberta Biedronia Krzysztof Śmiszek.

Nie milkną echa po aresztowaniu działaczki LGBT "Margot". Aktywistka przedstawiająca się jako Małgorzata Sz., prawnie Michał Sz., nie identyfikuje się z własną płcią. Podejrzana jest o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro-life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji. Chodzi o zdarzenia z 27 czerwca tego roku. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat więzienia.

W związku z aresztem dla aktywistki w piątek przed warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii odbył się protest. "Jeśli Margot czuje się kobietą, powinniśmy to uszanować" - mówili demonstranci, którzy przeszli na Krakowskie Przedmieście. Tam doszło do starć z policją - zaatakowany został m.in. radiowóz.

Zobacz także

Kuriozalny wpis Beaty Mazurek o sytuacji emerytów

Chociaż "Margot" w dokumentach figuruje jako Michał Sz., nie identyfikuje się z własną płcią. Wydawałoby się, że w XXI wieku kwestie takie nie powinny już nikogo dziwić, a każdy niezależnie od tego, kim się czuje, zasługuje na szacunek. Jak widać, nie wszyscy wychodzą z takiego założenia.

Oliwy do ognia dolała europosłanka Beata Mazurek, która zamieściła na Twitterze dziwny wpis. Przez pryzmat problemów emerytów nawiązała do kwestii LGBT.

Bardzo "poważny" problem dla ZUS-u i nie tylko. Hipotetycznie: czy jak pan Józef w wieku 60 lat dojdzie do wniosku, że jest Józefą, to może iść o pięć lat szybciej na emeryturę?

- zapytała.

Posłanka PiS rozpętała swoim wpisem burzę na Twitterze. Mazurek odpowiedział m.in. partner Roberta Biedronia Krzysztof Śmiszek.

Skoro jest pani w europarlamencie, to zachęcam do zapoznania się z wyrokami Trybunału Sprawiedliwości UE w podobnych sprawach. Wiedza nie boli. Szczególnie ta podstawowa

- napisał.

Nie zabrakło także innych krytycznych komentarzy w reakcji na słowa posłanki.

Przynosisz wstyd wszystkim kobietom, ludziom i innym żywym istotom.

 

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.

 

Oczywiście, że nie może. Wystarczy logicznie pomyśleć-wiek emerytalny osiągał jako Józef, a nie Józefa. Tyle w temacie. PS. Proszę się zająć jakimiś poważnymi tematami.

W podobnym tonie wypowiedział się w TOK FM Sebastian Kaleta. "Jeżeli ja poproszę panią, żeby zwracała się pani do mnie Loretto albo per krzesło, to będzie się pani do mnie w ten sposób zwracać? Czy może będzie pani myślała, że jestem jakimś niepoważnym człowiekiem?" - drwił wiceminister sprawiedliwości.

Zobacz także

RadioZET.pl