Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tajemnicza rozmowa Beaty Szydło z Janem Szyszką. Wskazówka co do zmiany premiera? [WIDEO]

06.12.2017 07:41
xxx wiadomosci

Kamery telewizyjne uchwyciły osobliwą rozmowę ministra Jana Szyszki z premier Beatą Szydło. 

Tajemnicza rozmowa Beaty Szydło z Janem Szyszką. Wskazówka co do zmiany premiera? [WIDEO] fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Zagłosuj

Kto powinien być premierem?

Przed posiedzeniem rządu Beata Szydło witała się osobiście z każdym z ministrów. Działo się to - jak zwykle - pod czujnym okiem kamer telewizyjnych i mediów. To właśnie kamery (telewizji Polsat i TVN) zarejestrowały tajemniczą rozmowę z szefem resortu środowiska Janem Szyszką. 

- Pani premier, byłem tak zaskoczony, że zapomniałem języka w gębie. W czwartek o godzinie 10 mam audiencję u Franciszka. Mam jechać czy zostać? Niech pani premier podejmie decyzję - mówił Szyszko raz po raz całując w rękę szefową rządu. 

- Nie, może mnie nie odwołają do czwartku. Niech pan jedzie - stwierdziła premier Szydło z uśmiechem. Od tej pory nie milkną spekulację. Czy szefowa rządu sama nie wie, jaka będzie jej polityczna przyszłość, czy może już się pogodziła z losem. 

Coraz częściej pojawiają się głosy, że szefową rządu ma zastąpić Mateusz Morawiecki. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek przyznała, że jego kandydatura pojawiła się, jednak nic nie jest jeszcze przesądzone. W TVP Info poświęcono Mateuszowi Morawieckiemu wiele wieczornych materiałów. 

RadioZET.pl/Polsat News/KM

Oceń