Zamknij

Beata Szydło ma już nową funkcję. Zajmie się sprawami społecznymi

Redakcja
21.12.2017 16:50
Beata Szydło ma już nową funkcję. Zajmie się sprawami społecznymi
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Wicepremier Beata Szydło stanie na czele Komitetu Społecznego Rady Ministrów, który będzie zajmował się m.in. inicjowaniem i koordynowaniem działań związanych z poprawą sytuacji rodzin i wspierania aktywności zawodowej w Polsce - wynika z zarządzenia premiera opublikowanego w czwartek.

Zagłosuj

Czy Beata Szydło była dobrym premierem?

Liczba głosów:

Zarządzenie premiera Mateusza Morawieckiego zostało opublikowane w czwartek w Monitorze Polskim i również w czwartek wchodzi w życie.

Zgodnie z nim Komitet Społeczny Rady Ministrów będzie organem pomocniczym rządu oraz premiera. Do jego zadań będzie należeć zapewnienie koordynacji działań i sprawne podejmowanie decyzji w sprawach społecznych oraz rekomendowanie ich premierowi i Radzie Ministrów.

Komitet Społeczny ma zajmować się m.in. inicjowaniem i koordynowaniem działań służących poprawie sytuacji rodzin w Polsce, w tym sytuacji demograficznej i dochodowej, społeczeństwa, jakości i warunków życia, a także służących wspieraniu aktywności zawodowej, edukacyjnej, kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej oraz poprawie dostępności i poziomu usług socjalnych i opiekuńczych oraz sytuacji osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i osób starszych, w tym emerytów. 

RadioZET.pl/PAP/KM