Zamknij

Spotkania polityków z przestępcami. Beata Szydło ostro o materiale Superwizjera

17.11.2019 16:33
Beata Szydło
fot. East News

Kolejna burza wokół Superwizjera TVN. Tym razem emocje wywołuje materiał, w którym stacja dowodzi że przedstawiciele PiS spotykali się z ludźmi półświatka przestępczego. Do materiału odniosła się dziś Beta Szydło.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Superwizjer TVN przybliżył sylwetkę Olgierda L., którego opisuje jako “brutalnego, ale i inteligentnego bandytę”. Ma on możliwość „bez problemu wchodzić do Sejmu”, nie wspominając o jego kontaktach z biznesmenami i politykami.

Zobacz także

Reporterzy łączą sylwetkę L., „niekwestionowanego lidera grup przestępczych” z czołowymi przedstawicielami rządu PiS. Padają nazwiska premier Beaty Szydło (materiał opisuje 2017 rok), szefa MON Antoniego Macierewicza oraz ministra środowiska Jana Szyszki.

W 2017 roku członkowie Bad Company pojechali do zniszczonej przez wichurę pomorskiej miejscowości Rytel. Na zdjęciach z tej miejscowości można zobaczyć między innymi Sławomira K. i Bartosza L., którzy brali udział w bójce zakończonej śmiercią "Zachara". W tym samym czasie miejsce katastrofy wizytowała ówczesna premier Beata Szydło. Film z tego przypadkowego spotkania nagrał Sławomir K ps. "Sero".

Superwizjer TVN

- W Gdańsku uchodzi za postać wręcz nietykalną – tak przedstawiono go w reportażu. Bad Company to klub łączący recydywistów o poglądach neonazistowskich. Sam L. miał spędzić w więzieniu kilka lat, m. in. za pobicia, sutenerstwo i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Beata Szydło oburzona materiałem. Mówi o kłamstwie i zapowiada pozew

Była premier, a obecnie europosłanka zareagowała na fragment reportażu, zestawiający członków szemranego półświatka z elitą władzy. Jest oburzona przekazem, nazywając go "kłamstwem".

Sugerowanie, że przypadkowe spotkanie z ludźmi, podającymi się w Rytlu za wolontariuszy, było „kontaktami polityków PiS z gangsterami” jest szczególnie obrzydliwym kłamstwem. Wobec osób, rozpowszechniających tego typu pomówienia będą zastosowane kroki prawne

Beata Szydło, na Twitterze

RadioZET.pl/Superwizjer TVN/Twitter