Oświadczenie majątkowe Beaty Szydło. Ile zarabia polska premier?

12.05.2017 17:06

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała oświadczenie majątkowe premier Beaty Szydło. Na liście znalazły się dom, gospodarstwo i oszczędności.

Oświadczenie majątkowe Beaty Szydło. Ile zarabia polska premier? fot. PAP

Miesięczne wynagrodzenie premier Szydło wynosi około 19 tys. złotych netto. Wysokość pobranej diety poselskiej to 23 tys. złotych na cały rok. Szydło zrezygnowała jednak z pensji za wykonywanie mandatu posła. Uposażenie poselskie wynosi prawie 10 tys. złotych miesięcznie.

Łącznie w 2016 roku polityczka zarobiła 230 tys. złotych.

szydlo hajs fot. KPRM

Premier może pochwalić się pokaźną nieruchomością. Do niej i jej męża należy dom o wartości 400 tys. złotych o powierzchni 246 metrów kwadratowych. Szydło jest też właścicielką gospodarstwa, w którego skład wchodzi dom, garaż i dodatkowy budynek. Gospodarstwo ma powierzchnię 1 hektara 16 arów.

Zliczając finanse w gotówce i na kontach, premier ma do dyspozycji 108 tys. złotych. Kwota z jej funduszu ubezpieczeniowego wynosi 162 tys. złotych. Jeśli chodzi o pieniądze na koncie w obcej walucie, są one raczej symboliczne. To 80 euro. 

W oświadczeniu uwzględniono też samochód męża polskiej premier. Edward Szydło jeździ Ssang Yong Korando z 2011 roku o wartości 50 tys. zł. 

RadioZET.pl/KM

Oceń