Zamknij

Oświadczenie majątkowe Beaty Szydło. Ile zarabia polska premier?

Redakcja
12.05.2017 17:06
Oświadczenie majątkowe Beaty Szydło. Ile zarabia polska premier?
fot. PAP

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała oświadczenie majątkowe premier Beaty Szydło. Na liście znalazły się dom, gospodarstwo i oszczędności.

Miesięczne wynagrodzenie premier Szydło wynosi około 19 tys. złotych netto. Wysokość pobranej diety poselskiej to 23 tys. złotych na cały rok. Szydło zrezygnowała jednak z pensji za wykonywanie mandatu posła. Uposażenie poselskie wynosi prawie 10 tys. złotych miesięcznie.

Zobacz także

Łącznie w 2016 roku polityczka zarobiła 230 tys. złotych.

szydlo hajs
fot. KPRM

Premier może pochwalić się pokaźną nieruchomością. Do niej i jej męża należy dom o wartości 400 tys. złotych o powierzchni 246 metrów kwadratowych. Szydło jest też właścicielką gospodarstwa, w którego skład wchodzi dom, garaż i dodatkowy budynek. Gospodarstwo ma powierzchnię 1 hektara 16 arów.

Zliczając finanse w gotówce i na kontach, premier ma do dyspozycji 108 tys. złotych. Kwota z jej funduszu ubezpieczeniowego wynosi 162 tys. złotych. Jeśli chodzi o pieniądze na koncie w obcej walucie, są one raczej symboliczne. To 80 euro. 

W oświadczeniu uwzględniono też samochód męża polskiej premier. Edward Szydło jeździ Ssang Yong Korando z 2011 roku o wartości 50 tys. zł. 

Zobacz także

RadioZET.pl/KM