Zamknij

Beata Szydło porozmawia z ministrami o lojalności po słowach minister w Radiu ZET

Redakcja
26.04.2017 11:51
Beata Szydło porozmawia z ministrami o lojalności po słowach minister w Radiu ZET
fot. PAP

Premier Beata Szydło skomentowała najnowsze dane GUS na temat rynku pracy w Polsce. Jej zdaniem Polska powinna kontynuować wdrażanie planu gospodarczego, który powstał pod kierownictwem Mateusza Morawieckiego. Zupełnie innego zdania była dzień wcześniej minister cyfryzacji Anna Streżyńska, mówiąc na antenie Radia ZET, że nie zgadza się z podstawowymi założeniami swojego rządu. Premier zwołała już spotkanie z ministrami, gdzie ma poruszyć temat „zasady lojalności i odpowiedzialności za słowo”.

Anna Streżyńska była we wtorek gościem Konrada Piaseckiego. Minister cyfryzacji skomentowała aktualny kierunek polityki gospodarczej rządu PiS. – Uważam, że powinniśmy bardziej stawiać na rozwój niż wydatki socjalne – mówiła w programie Gość Radia ZET. Tymczasem następnego dnia, w środę, w Woli Gutowskiej (woj. mazowieckie), premier Beata Szydło odniosła się do najnowszych wyników GUS, mówiąc, że rząd będzie kontynuował bieżąca politykę socjalną.

Zobacz także

– Będziemy konsekwentnie ten program kontynuować, ponieważ te dane ekonomiczne, które pokazują, że wzrastają pozytywne nastroje konsumenckie, wzrastają pozytywne nastroje przedsiębiorców, poprawiają się wszystkie wskaźniki dotyczące produkcji przemysłowej, dotyczące eksportu, dotyczące właśnie spadku bezrobocia - pokazują bardzo jasno, że plan gospodarczy, który realizujemy, jest planem idącym w dobrym kierunku – komentowała szefowa rządu.

Krytycznie o Macierewiczu

Minister cyfryzacji w rozmowie z Konradem Piaseckim stwierdziła, że nie zgadza się z szefem MON Antonim Macierewiczem w sprawie potrzeby militaryzacji cyberprzestępstwa. - To jest coś, co sprawia mi duży kłopot - mówiła Streżyńska na antenie Radio ZET. Piasecki spytał, czy MON zanadto próbuje rozszerzyć swoją władzę. - Tak, zdecydowanie. Uważam, że nie wszystko mu podlega i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela, które po prostu nie będą nigdy w gestii MON - odpowiedziała.

Premier spotka się z ministrami

Po tym, jak w Radiu ZET minister Streżyńska skomentowała kierunek prac swojego rządu, premier zwołała na środę na godz. 16 spotkanie z ministrami i wiceministrami, gdzie poruszy temat lojalności i „odpowiedzialności za słowo”.

RadioZET.pl/PAP/strz