Zamknij

Beata Szydło prezentuje „Wyborczą” w TVP Info: Cała prawda o podejściu do Polaków jest tutaj

Redakcja
26.02.2019 21:37
Beata Szydło prezentuje „Wyborczą” w TVP Info: Cała prawda o podejściu do Polaków jest tutaj
fot. Screen TVP Info

Beata Szydło była wtorkowym gościem w studiu "Wiadomości" TVP Info. Była premier przyniosła ze sobą... "Gazetę Wyborczą". "Nigdy nie myślałam, że będę powoływać się na ten tytuł" – stwierdziła.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Beata Szydło pojawiła się w studiu TVP Info, komentując m.in. przedstawione w sobotę propozycje programowe PiS. Zapytana przez prowadzącego o to, jak odbiera „ataki ze strony Koalicji Europejskiej na prospołeczne programy” i na tzw. „piątkę Kaczyńskiego”, zaprezentowała niespodziewanie wtorkową okładkę „Gazety Wyborczej”.

"Cała prawda o tym, jaki jest stosunek (Koalicji Europejskiej – red.) do Polek, do Polaków i do programów, które zaprezentowało PiS, została dzisiaj pokazana tutaj" – powiedziała Szydło, wyciągając dziennik, na którego okładce ukazała się grafika przedstawiająca kolejne planowane transfery socjalne PiS.

"Nigdy nie myślałam, że będę się powoływać na ten tytuł" – powiedziała. "Powiem szczerze, że ja też nie" - dodał prowadzący "Wiadomości" Michał Adamczyk.

Zobacz także

Jak wytłumaczyła Szydło, w "Wyborczej" propozycje PiS nazywa się rozdawnictwem. "Przytacza się przykłady podwyżek dla wojskowych, pielęgniarek i nauczycieli" – mówiła.

Szydło podkreślała, że "tym różnią się politycy PiS od polityków Koalicji Europejskiej, popieranej przez »Gazetę Wyborczą«, że PiS chce, aby z owoców wzrostu gospodarczego korzystały wszystkie grupy społeczne, a KE z tego szydzi i nazywa rozdawnictwem".

Szydło: pokazaliśmy, że dobrze rządzimy

"W sobotę pokazaliśmy, że mamy nie tylko konkretne rozwiązania, ale też, że dobrze rządzimy" – dodała.  "Z pełną odpowiedzialnością możemy dzisiaj powiedzieć, że środki na wszystkie projekty zaprezentowane w sobotę na konwencji Prawa i Sprawiedliwości są zabezpieczone" – zadeklarowała.

Zdaniem Beaty Szydło ci, którzy krytykują propozycje PiS, nie "rozumieją tego, jak żyją Polacy" i nie widzą ich problemów.

Zobacz także

RadioZET.pl/MK

C