Zamknij

Beata Szydło spowodowała kolizję. Dostała mandat i punkty karne

19.08.2019 09:07
Beata Szydło
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Beata Szydło uczestniczyła w niedzielę wieczorem w kolizji drogowej, do jakiej doszło w centrum Krakowa, w rejonie domu handlowego Jubilat. Była premier, a obecnie europosłanka została ukarana mandatem i punktami karnymi. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Beata Szydło kierowała samochodem, który uczestniczył w kolizji. Została ona ukarana mandatem w wysokości 450 zł i sześcioma punktami karnymi.

Uczestnikom nic się nie stało, dlatego to zdarzenie jest traktowane jako kolizja drogowa. Oboje byli trzeźwi, kobieta przyjęła mandat, jak również punkty karne związane z mandatem.

Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który pojawił się na miejscu zdarzenia, poinformował PAP, że osoby uczestniczące w niedzielnej stłuczce samochodowej, w tym była premier Beata Szydło, nie ucierpiały i czują się dobrze.

Zobacz także

Auto, którym jechała była premier Beata Szydło, wyjeżdżało z drogi podporządkowanej. W jego tył uderzył samochód jadący główną ulicą — aleją Krasińskiego.

To jest najważniejsze, że uczestnicy wypadku czują się dobrze — wiem, że pani premier czuje się dobrze i wiem, że kierowca białego samochodu dostawczego czuje się dobrze i odjechał do domu – to jest najważniejsze, całą resztę ustala policja.

Andrzej Adamczyk

W niedzielę wieczorem była premier, a obecnie europosłanka Beata Szydło była na Wawelu, gdzie towarzyszyła prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu podczas składania kwiatów na grobie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry wawelskiej.

RadioZET.pl/PAP