Szydło w rozgłośni o. Rydzyka uderza w PO: LOT miał upaść, stocznie zlikwidowano

Redakcja
06.12.2017 22:51
Szydło w rozgłośni o. Rydzyka uderza w PO: LOT miał upaść, stocznie zlikwidowano
fot. PAP

LOT miał upaść, stocznie zlikwidowano, górnictwo też miało upaść, a kopalnie były zamykane. Tak rządziła Platforma Obywatelska - podkreśliła premier Beata Szydło. Dodała, że było to celowe działanie, gdyż taki model gospodarki przyjęto.

- My postawiliśmy na gospodarkę, która konkuruje z największymi, z najlepszymi. Chcemy, żeby Polska się rozwijała coraz szybciej, coraz lepiej. ''Strategia odpowiedzialnego rozwoju'' przygotowana przez pana premiera Morawieckiego przy współudziale innych resortów, jest zrealizowana i przynosi dobre efekty. Jeszcze przed nami długa droga i musimy dużo więcej zrobić - wskazała premier, która była gościem "Rozmów niedokończonych" w Radiu Maryja.

Oceniła, że przyjęte już zmiany są niezwykle istotne dla przedsiębiorców.

- Firmy rodzinne powinny otrzymać od nas wsparcie. To ważny element, by miały dobry klimat do rozwoju. Zależy nam na tym, żeby odbudowywać polski przemysł, Reindustrializacja, to jest to, co zapowiadaliśmy - podkreśliła.

''Mówią, że jesteśmy nieudacznikami''

- Sukces reformy górnictwa przeprowadzonej przez ministrów Tchórzewskiego i Tobiszewskiego pokazuje, że coś co wydaje się niemożliwe - i to pokazuje naszą pozycję w Brukseli - bo niektórzy mówią, że jesteśmy nieudacznikami i nie umiemy brylować na brukselskich salonach, a ci ministrowie z doskonałym skutkiem przeprowadzili obronę polskiego górnictwa. To jest najlepszy przykład, że merytoryczna, ciężka praca przynoszą dobre efekty - dodała Szydło.

Wskazała, że górnictwo nie tylko zostało uratowane, ale ma również perspektywy rozwoju.

- Mam nadzieję, że będzie nie tylko konkurencyjne, ale i nowoczesne, bo z drugiej strony musimy mówić o ochronie klimatu i spełniać wszystkie wymogi UE w zakresie ochrony klimatu i to robimy. Potrzebne są nowoczesne technologie. Zaczynamy mocno stawiać na nowoczesne technologie i łączenie biznesu i nauki. Zależy nam na tym, żeby budować przemysł 4.0, żeby rozwijała się cyfryzacja - mówiła Szydło.

Zobacz także

Oceniła, że Polska jest nowoczesnym krajem, ale będzie jeszcze nowocześniejszym i będzie się rozwijała, a potrzeba tylko czasu, spokoju i stabilizacji, żeby wszystko przeprowadzić.

- Ci, którzy próbują dzisiaj rozchwiać łódź, na której płyniemy, szkodzą Polsce. Jeszcze raz apel do opozycji, żeby się opamiętała, gdyż szkoda czasu na takie kłody, rozmowy i dyskusje - wskazała premier.

RadioZET.pl/PAP/DG