Zamknij

Prokuratura: w czwartek przesłuchanie premier Szydło ws. wypadku

Redakcja
22.02.2017 11:42
Prokuratura: w czwartek przesłuchanie premier Szydło ws. wypadku
fot. PAP

W czwartek o godzinie 15:00 krakowska prokuratura przesłucha premier Beatę Szydło ws. wypadku pod Oświęcimiem. 

Informację przekazał rzecznik rządu Rafał Bochenek.

"Pani premier jutro uda się do Krakowa. Będzie uczestniczyła w przesłuchaniu o godzinie 15.00" - powiedział w środę PAP rzecznik rządu

Premier Beata Szydło poinformowała we wtorek, że prawdopodobnie w czwartek będzie w krakowskiej prokuraturze odpowiadać na pytania dotyczące wypadku z udziałem rządowej kolumny, do którego doszło 10 lutego w Oświęcimiu.

"Prawdopodobnie w czwartek będę w Krakowie w prokuraturze i tam będę odpowiadać na pytania oczywiście związane z kolizją, która miała miejsce z udziałem rządowej kolumny, którą ja się poruszałam. Na wszystkie pytania, które zostaną tam postawione, będę odpowiadać" - mówiła premier we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Premier do minionego piątku przebywała w szpitalu w Warszawie po wypadku samochodowym w Oświęcimiu. Oprócz szefowej rządu ranni zostali w nim także dwaj funkcjonariusze BOR. Prokuratorski zarzut w tej sprawie usłyszał Sebastian K., 21-letni kierowca fiata seicento, które uderzyło w pojazd z Beatą Szydło na pokładzie.

RadioZET.pl/PAP/KM