Zamknij

Beczki z tajemniczą substancją znalezione w pobliżu Odry. Trwa akcja służb

14.08.2022 18:06
Usuwanie martwych ryb z Odry
fot. NewsLubuski/East News/Zdj. ilustracyjne

Po polskiej stronie Odry w rejonie Czelina na Pomorzu Zachodnim odkryto w niedzielę beczki z podejrzaną substancją. Na miejsce dotarli strażacy i Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Na odcinku Odry w rejonie Czelina (woj. zachodniopomorskie) trwa akcja służb. Beczki odnaleziono w miejscu, do którego prowadzi ślepa, polna droga. 

Gazeta Wyborcza ustaliła, że beczek jest sześć. Na razie nie wiadomo, co się w nich znajduje. Prawdopodobnie jest to substancja ropopochodna.

Beczki znalezione w pobliżu zatrutej Odry

Zgłoszenie o beczkach wpłynęło do służb w niedzielę po południu. Na miejscu pracują już strażacy i policja, przed godz. 16. przyjechał również samochód Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

- Mogę tylko potwierdzić, że mamy informację o znalezieniu pojemników, jednak działania póki co prowadzone są przez straż pożarną - poinformowała w rozmowie z Faktem przedstawicielka biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Strażacy przeszukują też rzekę, w której może znajdować się więcej beczek. W akcję zaangażowano m.in. strażaków z jednostki przystosowanej do działań w przypadku zagrożenia chemicznego.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/Fakt

C