Zamknij

Audi wjechało w dwie rowerzystki. Kobiety zginęły na miejscu

19.10.2020 11:34
wypadek, samochód potrącił rowerzystki
fot. Lukasz Solski/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Wypadek w Bęczkowicach koło Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie). Dwie rowerzystki w wieku 66 i 72 lat zginęły w poniedziałek potrącone przez samochód osobowy. 

Do tragedii doszło w poniedziałek po godz. 6 w miejscowości Bęczkowice w gminie Łęki Szlacheckie w powiecie piotrkowskim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierowca audi A6 jechał od strony Trzepnicy w kierunku Bęczkowic. Nie zachowując ostrożności, najechał na tył dwóch rowerów, jadących w tym samym kierunku.

Zobacz także

Bęczkowice. Audi potrąciło dwie rowerzystki. Kobiety nie żyją

- W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosły kierujące jednośladami mieszkanki powiatu w wieku 66 i 72 lat. Kierujący pojazdem był trzeźwy - przekazała rzeczniczka piotrkowskiej policji asp. Izabela Gajewska.

Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. 

- Jesienna aura, mgły, opady deszczu i liście na jezdni powodują pogorszenie widoczności. Pamiętajmy, aby niezależnie od obowiązujących przepisów, zawsze dostosować prędkość do warunków drogowych i własnych umiejętności - podkreśliła asp. Gajewska.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP