Zamknij

Będą nowe obostrzenia. Premier zabrał głos ws. Omikronu

29.11.2021 13:21
Mateusz Morawiecki
fot. Piotr Molecki/East News

Kolejne kraje w Europie wprowadzają dodatkowe obostrzenia w związku z pojawieniem się na naszym kontynencie nowego wariantu koronawirusa Omikron. – My także dzisiaj przedstawimy pewne dodatkowe ograniczenia – powiedział w poniedziałek Mateusz Morawiecki, który odwiedził personel szpitala tymczasowego w Pyrzowicach.

Rząd najprawdopodobniej wprowadzi nowe obostrzenia w związku z nowym wariantem koronawirusa o nazwie Omikron. Zapowiedział to premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach na Śląsku.

– Wiemy, że już poszczególne kraje – Wielka Brytania, Niemcy, Francja – tworzą nowe przepisy, które mają chronić przed zmutowanym wirusem o nazwie Omikron. Dlatego i my także dzisiaj przedstawimy pewne dodatkowe ograniczenia – powiedział w poniedziałek Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiada nowe obostrzenia

Premier dodał, że szczegóły ws. nowych obostrzeń przedstawi na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski. Ma się ona rozpocząć o godz. 14. W konferencji wezmą udział także szefowie GIS i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH.

Morawiecki wyjaśnił, że ograniczenia zostaną wprowadzone po to, aby można się było lepiej ochronić przed wirusem, który przybywa z innych krajów. – Dbajmy o siebie, dbajmy o szczepienie, dbajmy o dystans, dezynfekcję, maseczki i wietrzenie pomieszczeń – zaapelował premier.

RadioZET.pl

C