Zamknij

Będzie 500+ dla emerytów?

Redakcja
24.07.2017 14:18
 Będzie 500+ dla emerytów?
fot. PAP

Będzie 500 plus dla emerytów? Takimi informacjami podzielił się „Super Express".

Jak poinformował „Super Express", szefowa resortu pracy Elżbieta Rafalska chce wprowadzić dodatek dla najbiedniejszych emerytów w wysokości 500 zł.

– Nasz rząd bardzo poważnie traktuje problemy seniorów. Chcemy ich wspierać, dając coroczny jednorazowy dodatek – powiedziała Elżbieta Rafalska w rozmowie z dziennikiem.

Chodzi o jedno wsparcie w ciągu roku dla najbiedniejszych seniorów. W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej narodził się pomysł, zgodnie z którym seniorzy dostający do 1500 zł brutto emerytury, od marca 2018 r. mieliby dostawać dodatkowo coroczny emerycki dodatek.

– Pracujemy w resorcie nad rozwiązaniem, które wesprze emerytów. Wiemy, że te rozwiązania, które do tej pory wprowadziliśmy dla seniorów, czyli podwyższenie najniższej emerytury do 1000 zł brutto i wyższa waloryzacja, są dobre i idą one we właściwym kierunku. Ale mamy świadomość, że emeryci, zwłaszcza ci z niższymi emeryturami, wciąż potrzebują pomocy. To mógłby być np. roczny dodatek dla emerytów w wysokości np. 500 zł dla tych seniorów, którzy otrzymują do 1500 zł brutto miesięcznie emerytury – przyznała w rozmowie z popularnym dziennikiem Elżbieta Rafalska.

RadioZET.pl/SI/Super Express