Zamknij

Będzie kolejna fala COVID-19? Wiceszef MZ wskazał na dwa miesiące

04.08.2022 20:36

- Myślę, że będzie kolejna fala zakażeń COVID-19 - powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że ponad 840 tys. osób uprawnionych do szczepień przeciwko COVID-19 zapisało się już na drugą dawkę przypominającą.

waldemar kraska
fot. Jan Graczynski /East News

Waldemar Kraska był pytany o poziom wyszczepienia przeciwko COVID-19 wśród Polaków. Wiceszef MZ poinformował, że ponad 840 tys. osób uprawnionych do szczepień zapisało się już na drugą dawkę przypominającą, a łącznie szczepień tą dawką wykonano 420 tys. - To są dość obiecujące liczby - stwierdził.

- Osób uprawnionych do tej drugiej dawki są ponad 4 mln, więc mamy zgłoszonych prawie jedną czwartą tych osób - podał wiceminister.

Kraska: będzie kolejna fala COVID-19

- Na pewno część osób waha się, czy przyjmować tę dawkę w tej chwili, czy poczekać na nowe szczepionki, zapowiadane przez firmy farmaceutyczne. Pojawią się one najprawdopodobniej na początku września - mówił.

- Zachęcam do szczepień teraz w okresie letnim, bo myślę, że będzie kolejna fala zakażeń COVID-19. Eksperci mówią, że nastąpi ona na przełomie września i października. To jest cykliczne - poinformował.

Kraska pytany był również, czy trwają prace nad reformą szpitalnictwa. Potwierdził, że prace nad zmianami w tej ustawie trwają oraz wskazał, że ustawa ta będzie "gruntownie przebudowana".

loader

RadioZET.pl/ Katarzyna Herbut (PAP)/ Program Trzeci Polskiego Radia