Zamknij

Będzie nowe przejście graniczne. Powstanie szybciej niż planowano

16.08.2022 10:49

Kolejne przejście graniczne między Polską a Ukrainą zostanie otwarte w 2023 r. przed wakacjami w Niżankowicach-Malhowicach - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że zwiększy to możliwości wymiany towarowej i osobowej między Polską a Ukrainą.

Granica
fot. Wojciech Stróżyk/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Nowe przejście graniczne między Polską a Ukrainą ma zostać otwarte w przyszłym roku. Informację na ten temat przekazał na wtorkowej konferencji prasowej, zorganizowanej na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec, Michał Dworczyk.

 Nowe przejście graniczne. Powstanie szybciej niż planowano

- Dobrą informacją, którą mamy dzisiaj do przekazania jest ta, że kolejne przejście graniczne między Polską a Ukrainą, którego otwarcie było zaplanowane na rok 2025, dzięki decyzjom pana premiera Mateusza Morawieckiego, ministrów właściwych, przede wszystkim ministra Andrzeja Adamczyka, zostanie otwarte za niecały rok, przed wakacjami - powiedział.

- W 2023 roku powinniśmy uruchomić przejście w Niżankowicach-Malhowicach - dodał szef Kancelarii Premiera. Jak mówił, "zwiększy to dalsze możliwości wymiany towarowej i osobowej między Polską a Ukrainą". Podziękował także wszystkim instytucjom, dzięki którym można było "tak szybko i sprawnie ten projekt zrealizować". 

Granica
fot. PAP/Na pierwszym planie od lewej: Michał Dworczyk, Andrzej Adamczyk, Mustafa-Mass Nayem (wiceminister infrastruktury)

Przypomnijmy, że Niżankowice znajdują się w zachodniej części Ukrainy, w obwodzie lwowskim, natomiast Malhowice to wieś w południowo-wschodniej Polsce, położona w powiecie przemyskim.

Obecny również na konferencji szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił z kolei, że w planach jest też modernizacja linii kolejowej do Ukrainy. Wyraził przy tym nadzieję na przedłużenie autostrady A4 w kierunku Lwowa.

RadioZET.pl/PAP