Zamknij

To nie koniec kłopotów Piotra N. Dziennikarz znów stanie przed sądem

Redakcja
14.08.2018 11:08
Piotr N.
fot. Bartosz Krupa/East News

Będzie nowy proces dziennikarza Piotra N., który w październiku ubiegłego roku potrącił kobietę na przejściu dla pieszych, nie mając prawa jazdy. Sąd Rejonowy w Piasecznie w lipcu uznał Piotra N. za winnego i skazał go na 6 tysięcy złotych grzywny. Dziennikarz miał też zapłacić 10 tysięcy potrąconej kobiecie.

Zbyt niskiemu, jej zdaniem, wyrokowi sprzeciwiła się jednak prokuratura. Sąd sprzeciw przyjął, a sprawa ma ruszyć „bez zbędnej zwłoki”. Co to oznacza? Nawet kilka tygodni oczekiwania, ponieważ, jak tłumaczy Radiu ZET Justyna Chojnacka-Kurak z Sądu Okręgowego w Warszawie, trwa teraz sezon urlopowy dla sędziów.

O sprawie poinformowali na Twitterze dziennikarze programu „Alarm” w TVP1. We wtorek wieczorem wyemitowany zostanie w tym kanale odcinek poświęcony tej sprawie:

Wypadek, o którego spowodowanie oskarżono Piotr N., miał miejsce 5 października 2017 roku w Konstancinie-Jeziornie. Dziennikarz potrącił na pasach 77-letnią kobietę, która z obrażeniami trafiła do szpitala.

Zobacz także

Piotr N. nie miał prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane w 2009 roku za przekroczenie punktów karnych. Poza tym w chwili wypadku jego samochód nie miał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia.

RadioZET.pl/MAOS/PAP/MP