Zamknij

Skatowali i podpalili 45-latka. Ciało w krzakach znalazł rowerzysta

14.07.2020 19:02
podejrzany o zabójstwo
fot. KPP w Będzinie

Bestialskie zabójstwo w Będzinie (woj. śląskie). Dwaj mężczyźni zaatakowali i pobili 45-letniego mieszkańca miasta, po czym podpalili go. Będą odpowiadać za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im dożywocie.

Alkoholowa libacja w krzakach niedaleko centrum Będzina zmieniła się w film grozy. Do zabójstwa doszło w czwartek wieczorem w pobliżu torowiska kolejowego przy ulicy Małachowskiego. Sprawcy w wieku 28 i 46 lat najpierw pili z ofiarą wódkę i piwo, kupione w pobliskim sklepie.

Zobacz także

Będzin: Skatowali 45-latka i podpalili. Mężczyzna nie żyje

Podczas spotkania między kompanami wywiązała się sprzeczka. W pewnym momencie 28-latek wraz ze starszym o 18 lat kolegą zaatakowali 45-latka. Został dotkliwie pobity. Odchodząc oprawcy podpalili także odzież ofiary. W efekcie mężczyzna zmarł.

Ciało 45-latka znalazł następnego dnia wczesnym rankiem przypadkowy świadek przejeżdżający na rowerze. Śledczy szybko ustalili tożsamość zmarłego i - na podstawie charakteru obrażeń - nabrali przekonania, że mogło dojść do zabójstwa. W sobotę w mieszkaniu w centrum Będzina zatrzymano 28-latka i 46-latka.

podejrzani o zabójstwo
fot. KPP w Będzinie

Obrażenia na ciele 45-latka jednoznacznie wskazywały na bezpośredni udział innych osób w jego śmierci

- poinformował we wtorek oficer prasowy będzińskiej policji kom. Paweł Łotocki. Jak dodał, policjanci zabezpieczyli u podejrzanych wiele śladów i dowodów zbrodni.

Na wniosek policji i prokuratury, decyzją będzińskiego sądu, sprawcy zabójstwa zostali tymczasowo aresztowani. "Za zabójstwo dokonane ze szczególnym okrucieństwem grozi im nawet dożywotnie więzienie" - poinformował rzecznik będzińskiej policji.

podejrzani o zabójstwo
fot. KPP w Będzinie

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/KPP w Będzinie