Samochód wjechał pod pędzące Pendolino. Kierowca i pasażerowie byli pijani

23.02.2020 12:01
Pendolino
fot. Tomasz Kawka/East News

Samochód osobowy nie zatrzymał się przed znakiem „stop” przed przejazdem kolejowym w gminie Będzino i wjechał prosto pod nadjeżdżający pociąg Pendolino relacji Kraków-Kołobrzeg. Kierowca i dwóch pasażerów było pijanych.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło około godziny 22 w sobotę w gminie Będzino (Zachodniopomorskie).

Z dotychczasowych ustaleń koszalińskiej policji wynika, że samochód osobowy marki volkswagen nie zatrzymał się przed znakiem ''stop'' przed przejazdem kolejowym i wjechał prosto pod nadjeżdżający pociąg Pendolino relacji Kraków-Kołobrzeg. W samochodzie było trzech mężczyzn, mieszkańców gminy Będzino, w wieku 21, 28 i 56 lat. 

Żadnemu z nich nic się nie stało. Wszyscy byli nietrzeźwi. W wydychanym powietrzu każdy z nich miał prawie 2 promile alkoholu

– poinformowała w niedzielę oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec. Dodała, że mężczyźni zostali zatrzymani i gdy wytrzeźwieją, będą przesłuchani. Czynności z zatrzymanymi planowane są na poniedziałek. Po wypadku żaden z nich nie przyznał się do kierowania samochodem.

Zobacz także

Ruch pociągów po wypadku był wstrzymany przez ok. cztery godziny. Pasażerom zapewniono transport zastępczy do Kołobrzegu.

RadioZET.pl/PAP