Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Proboszcz spoliczkował wikarego. Biskup wysłał ich na rekolekcje

24.08.2018 21:18
xxx wiadomosci

Niecodzienne zdarzenie na terenie jednej z parafii w Bełchatowie (woj. łódzkie). Miała miejsce awantura pomiędzy proboszczem a wikarym, który opuszczał miejscową parafię. Doszło do rękoczynów i interweniowała policja.

Bełchatów. Awantura na plebanii. Proboszcz spoliczkował wikarego fot. ambrozinio/Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał "Dziennik Łódzki", księża mieli wdać się w spór na placu przed jedną z bełchatowskich parafii. Według gazety wikary, który opuszczał parafię przyjechał zabrać swoje rzeczy osobiste. Pomiędzy nim a proboszczem wywiązała się awantura, podczas której wikary miał zostać spoliczkowany przez gospodarza parafii.

Na miejsce zdarzenia została wezwana policja. - Zgłoszenie dotyczyło nieporozumienia na plebani pomiędzy proboszczem i wikarym, strony zostały pouczone przez policjantów - mówiła Ewelina Maciejewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, cytowana przez "Dziennik Łódzki".

Proboszcz bełchatowskiej parafii odmówił udzielenia komentarza, kierując do swoich zwierzchników. Kuria łódzka poinformowała, że na razie żaden z duchownych biorących udział w incydencie nie poniesie konsekwencji. Rozmowy z nimi przesunięto na przyszły tydzień.

- Ksiądz arcybiskup polecił, aby obydwaj księża odbyli rekolekcje. Po powrocie z pielgrzymki ksiądz arcybiskup wysłucha jednej i drugiej strony i wówczas zapadną decyzje w tej sprawie - mówi ks. Paweł Kłys, rzecznik prasowy archidiecezji łódzkiej.

Metropolitą łódzkim jest abp Grzegorz Ryś.

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/PTD

Oceń