Zamknij

"Odwiedził" swoją babcię z bronią w ręku. Żądał pieniędzy

23.06.2020 14:29
policja
fot. Shutterstock

Policja zatrzymała mieszkańca Bełżyc (Lubelskie), który przyszedł do swojej babci mieszkającej w Lublinie z uzbrojonym granatem i pistoletem i zażądał od niej pieniędzy. W jego domu znaleziono amunicję, zapalniki oraz substancje chemiczne.

"33-latek trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości wielokrotnie notowany był w związku z podobnymi przestępstwami" – poinformował we wtorek oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie Kamil Gołębiowski.

O uzbrojonym mężczyźnie policję zawiadomiła w poniedziałek mieszkanka lubelskiej dzielnicy LSM. "Kobieta zgłosiła, że do jej domu przyszedł wnuk, który domaga się od niej pieniędzy. Mężczyzna miał mieć ze sobą granat" – podał rzecznik.

Bełżyce. Uzbrojony w granat i pistolet przyszedł do babci po pieniądze

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali agresora. "Jak się okazało, posiadał on przy sobie uzbrojony granat oraz pistolet czarnoprochowy" – dodał Gołębiowski.

Zobacz także

Policjanci wraz z pirotechnikami z KWP w Lublinie przeszukali mieszkanie mężczyzny w Bełżycach. Odnaleźli w nim amunicję, zapalniki oraz substancje chemiczne niewiadomego pochodzenia. Gołębiowski powiedział, że wszystkie te przedmioty i substancje zostały zabezpieczone, zostaną zbadane przez biegłego.

68-169385
fot. Lubelska Policja
68-169387
fot. Lubelska Policja

Zobacz także

Za nielegalne posiadanie broni palnej lub amunicji grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP