Zamknij

Kurski śpiewa "Przez twe oczy zielone" pod sceną. W sieci lawina komentarzy

27.12.2019 13:10
Kurski śpiewa "Przez twe oczy zielone" pod sceną. W sieci lawina komentarzy
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Nie od dziś wiadomo, że szef Telewizji Polskiej Jacek Kurski nie kryje się ze swoją sympatią do twórczości muzycznej Zenka Martyniuka – wokalisty disco polo. W trakcie benefisu piosenkarza uchwycono moment, gdy Zenek Martyniuk przechadza się wśród publiczności śpiewając swój wielki hit "Przez twe oczy zielone". Jacek Kurski wykorzystał ten moment i zaśpiewał do mikrofonu kawałek utworu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezes TVP Jacek Kurski i Zenek Martyniuk spotkali się drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia, w trakcie 2-godzinnego benefisu Zenka Martyniuka.

Benefis został zorganizowany w białostockiej Filharmonii Podlaskiej z okazji 30-lecia działalności muzycznej piosenkarza. Całe wydarzenia transmitowane było przez TVP2. Oprócz Martyniuka, na scenie można było zobaczyć m.in. Michała Wiśniewskiego i Ich Troje, Izabellę Trojanowską, Wojciecha Gąsowskiego, Lombard, Francesco Napoli, zespoły Top One i Mig. Zenek Martyniuk rozpoczął widowisko od zaśpiewania swojego największego hitu – "Przez twe oczy zielone".

Zobacz także

Jacek Kurski zaśpiewał wraz z Zenkiem Martyniukiem

Na widowni, przy muzyce Zenka Martyniuka bawili się przedstawiciele obozu władzy, w tym między innymi prezes TVP Jacek Kurski. Kamery uchwyciły moment kiedy Martyniuk przechadzał się wśród publiczności i po kolei wymieniał uściski dłoni z przedstawicielami rządu. Kiedy podszedł do Jacka Kurskiego, szef TVP wykorzystał tę chwilę i zaintonował fragment utworu do mikrofonu.

Zobacz także

"Występ" Jacka Kurskiego szeroko komentowany jest przez internautów.  Wielu osobom nie podoba się pomysł organizowania koncertu disco polo w Filharmonii Podlaskiej. "Moment  zaśpiewania fragmentu piosenki przez pana Kurskiego przejdzie do historii jako największa żenada w historii tej telewizji" – pisał jeden z użytkowników Twittera. "Chyba są jakieś granice i poziom" – komentował inny internauta.

Zobacz także

Nie brakuje też głosów popierających ideę tego wydarzenia, którym całe widowisko przypadło do gustu.

RadioZET.pl/fakt.pl/dziennik.pl/Twitter/TVP-Youtube