Zamknij

Beniamin Łuczyński nie żyje. Znany aktywista utonął w Jeziorze Klebarskim

16.09.2021 11:26
Beniamin Łuczyński
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Beniamin Łuczyński nie żyje. Aktywista związany z warszawskim stowarzyszeniem ''Miasto Jest Nasze'' zaginął w trakcie wypoczynku nad Jeziorem Klebarskim. Ciało 27-latka odnaleziono na dnie akwenu.

Beniamin Łuczyński w miniony weekend wypoczywał z grupą znajomych nad Jeziorem Klebarskim na Warmii i Mazurach. 27-latek zaginął w nocy z 11 na 12 września. Policja rozpoczęła akcję poszukiwawczą młodego mężczyzny, gdy nad brzegiem zbiornika wodnego odnaleziono jego ubrania. 

Beniamin Łuczyński nie żyje. 27-letni aktywista utonął w Jeziorze Klebarskim

W poszukiwania aktywisty zaangażowano funkcjonariuszy z Olsztyna i Barczewa, wolontariuszy PCK i żołnierzy WOT. Służbom pomagały psy tropiące oraz łódź wyposażona w sonar i drony - podaje warszawska ''Gazeta Wyborcza''. 

Zwłoki 27-letniego Beniamina Łuczyńskiego znaleziono na dnie Jeziora Klebarskiego. Tragicznego odkrycia dokonali we wtorek rano płetwonurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. Informację o śmierci aktywisty potwierdziło stowarzyszenie ''Miasto Jest Nasze''

''Żegnamy naszego przyjaciela [...] Zaledwie kilka tygodni temu ukończył studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej poświęcone odnawialnym źródłom energii. Nieustannie się rozwijał, uczył, dokształcał [...] Śmierć Beniamina to cios dla nas wszystkich '' - czytamy na stronie internetowej warszawskiego ruchu miejskiego. 

Beniamin Łuczyński jako członek stowarzyszenia ''Miasto Jest Nasze'' angażował się w działania na rzecz klimatu. Na co dzień pracował w Ministerstwie Klimatu i Środowiska jako ekspert ds. Odnawialnych Źródeł Energii. 

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza