W Sejmie zapalono Światełko Pokoju. Czy to wystarczy, żeby uspokoić polityczną gorączkę?

Redakcja
19.12.2017 11:58
W Sejmie zapalono Światełko Pokoju. Czy to wystarczy, żeby uspokoić polityczną gorączkę?
fot. PAP

Betlejemskie Światło Pokoju zaświeciło w Sejmie; ufam, że przyniosło nam dobro i spokój - napisał na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który przyjął we wtorek Światło z rąk harcerzy.

- Niech te piękne, szlachetne wartości, które uosabiane są w tym Światełku Betlejemskim służą Wam, pomagają w życiu - powiedział podczas uroczystości marszałek Kuchciński, cytowany przez Kancelarię Sejmu.

Hasłem tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju są słowa "W Tobie jest światło".

Smog truje Polskę. Sprawdź listę chorób, które może powodować!

Po raz pierwszy Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano w 1986 r. w Austrii. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy.

Co roku chłopiec lub dziewczynka odbierają światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Później trafia ono do Wiednia, skąd uroczyście jest przekazywane mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991 r. Polscy harcerze tradycyjnie dostają światło od słowackich skautów. Odbierają je naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. W tym roku uroczyste przekazanie miało miejsce w Zakopanem w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Światło z Polski zostanie przekazane dalej - na wschód: do Rosji, na Litwę, Ukrainę i Białoruś, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.

RadioZET.pl/pap/maal