Zamknij

Stopa bezrobocia spadła. Najlepszy wynik od prawie 30 lat!

Redakcja
06.07.2018 13:10
bezrobotni oferty pracy
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

W czerwcu odnotowano najniższy poziom bezrobocia od 1990 roku. Pod koniec czerwca poziom rejestrowanego bezrobocia obniżył się do 969 tys. osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Stopa bezrobocia w Polsce nadal spada. Sytuacja poprawia się z miesiąca na miesiąc. Dla przykładu, w porównaniu do maja stopa bezrobocia spadła w czerwcu o 0,2 pkt proc. i wyniosła 5,9 proc. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że liczba bezrobotnych spadła poniżej miliona osób. Takiej sytuacji nie było od 28 lat.

Zobacz także

– Długo na to czekaliśmy. Poziom rejestrowanego bezrobocia obniżył się do 969 tys. osób w końcu czerwca. Taka liczba bezrobotnych ostatnio była w październiku 1990 roku – przyznała Elżbieta Rafalska.

Ważnym czynnikiem tego zjawiska jest również to, że spadek liczby bezrobotnych odnotowano w każdym województwie. Najlepszym wynikiem mogą pochwalić się: warmińsko-mazurskie (o 4,8 proc.), zachodniopomorskie (o 4,7 proc.), lubuskie (o 4,4 proc) i wielkopolskie (o 4,1 proc.).

Ministerstwo Pracy przyznało, że liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców w czerwcu tego roku wyniosła 137,4 tys. W porównaniu do maja spadła o 4,2 tys., co daje 3 proc.

RadioZET.pl/businessinsider.com.pl/MW