Zamknij

Bezrobocie w Polsce wyniosło 5,3%. Rafalska: "To znakomite dane"

Redakcja
03.04.2017 18:51
Bezrobocie w Polsce wyniosło 5,3%. Rafalska: "To znakomite dane"
fot. Radio ET

- To znakomite dane i dobra prognoza na kolejne miesiące - tak minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska skomentowała dla PAP dane Eurostatu ws. stopy bezrobocia w Polsce.

Eurostat podał, że stopa bezrobocia, po uwzględnieniu czynników sezonowych, w lutym, według metodologii Eurostatu, wyniosła w Polsce 5,3 proc. wobec 5,4 proc. w styczniu. Liczba bezrobotnych wyniosła 921 tys.

- To kolejne znakomite dane dotyczące rynku pracy i sytuacji bezrobocia w lutym. Historycznie niskie bezrobocie na poziomie 5,3 proc. sytuuje Polskę wśród czołówki krajów o najniższym bezrobociu - skomentowała dane Eurostatu dla PAP Rafalska.

Zobacz także

Minister zaznaczyła, że spadek bezrobocia wystąpił w lutym, czyli miesiącu zimowym. - Jest to dobra prognoza na kolejne miesiące - oceniła. - Przed nami miesiące, kiedy rozpoczną się prace sezonowe. Rozkręcają się inwestycje krajowe i te finansowane ze środków unijnych. Niektóre z nich, w związku z nową perspektywą Unijną, są na starcie. To jest pewne, że w kolejnych miesiącach będą spadki bezrobocia - dodała.

Rafalska zauważyła, że stopa bezrobocia w Polsce, według Eurostatu, wynosi tyle samo co w Holandii. Podkreśliła, że Polskę wyprzedza w tym rankingu tylko kilka krajów, m.in. Niemcy, Czechy i Wlk. Brytania.

RadioZET.pl/PAP/MaAl