Zamknij

Agresywne psy pogryzły 10-latka. Ich właściciel był pijany

06.05.2021 16:12
agresywny pies
fot. KMP Biała Podlaska

Psy należące do 40-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska pogryzły 10-letniego chłopca. Mężczyzna został zatrzymany. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja zatrzymała 40-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska (woj. lubelskie), którego dwa psy pogryzły 10-letniego chłopca. Dziecko trafiło do szpitala. - Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedziała rzeczniczka policji w Białej Podlaskiej komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Chłopiec we wtorkowe popołudnie przechodził obok nieogrodzonej posesji na terenie gminy, gdy wybiegły z niej dwa agresywne psy. Zwierzęta zaatakowały i pogryzły dziecko. 10-latek odwieziony został do szpitala. Z relacji 40-letniego właściciela psów wynikało, że gdy usłyszał hałas, natychmiast zareagował i odciągnął zwierzęta od dziecka. Mężczyzna twierdził, że psy zamknięte były w kojcu urządzonym dla nich na posesji, ale uciekły z niego. 

Biała Podlaska. Agresywne psy zaatakowały chłopca. 40-latek zatrzymany

Według wstępnych ustaleń policji psy nie były trzymane we właściwy sposób. Relacje świadków wskazują, że zwierzęta były agresywne i często przebywały poza kojcem. Właściciel psów w czasie ataku był nietrzeźwy, miał 0,8 promila alkoholu organizmie.

Policja zatrzymała właściciela psów. Prokurator postawił mu zarzut narażenia chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i zastosował wobec mężczyzny dozór policji. 

Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności sprawy, w tym również warunki życia zwierząt. O ataku psów powiadomiony został inspektorat weterynarii, a także Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Ustalono, że psy były szczepione przeciwko wściekliźnie.

właściciel psów
fot. KMP Biała Podlaska

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/KMP Biała Podlaska