Zamknij

Kolejny „przebrany” pomnik Kaczyńskiego. Tym razem na Lubelszczyźnie

Redakcja
02.08.2018 12:33
Biała Podlaska. Na pomniku Lecha Kaczyńskiego zawieszono baner
fot. Stanisław Żmijan/Facebook

Policja z Białej Podlaskiej szuka sprawców, którzy umieścili na pomniku Lecha i Marii Kaczyńskiej płachtę z napisem „Konstytucja”. Do podobnego incydentu doszło w ostatnich dniach również w Szczecinie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Ten baner o godz. 6:00 zauważyli policjanci podczas patrolu. Zdjęli go i zabezpieczyli. Teraz zbieramy informacje na ten temat i określimy, w jakim kierunku podejmiemy czynności – poinformowała Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej komendy policji, cytowana przez „Dziennik Wschodni”.

Zobacz także

Zdjęcie pokazujące baner zawieszony na odlanym z brązu monumencie opublikowano m.in. na forach regionalnych Komitetu Obrony Demokracji. – Na razie potraktujmy to jako akcja niewidzialnej ręki – wskazał anonimowo członek bialskiego KOD w wypowiedzi dla „Dziennika Wschodniego”.

Sprawę skomentował na Facebooku poseł PO Stanisław Żmijan. „Represje wywołują jeszcze większy opór społeczeństwa. Brawa dla odważnych ludzi z Białej Podlaskiej” – napisał polityk.

„Dziennik Wschodni” przypomina, że to nie pierwszy incydent w Białej Podlaskiej w związku z upamiętnieniem zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta. W ubiegłym tygodniu nieznany sprawca zniszczył tablice informacyjne na rondzie im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Magistrat miał już zamówić nowe.

Zobacz także

Również w ostatnich dniach na pomniku przedstawiającym byłego prezydenta w Szczecinie zawieszono koszulkę z napisem „Konstytucja, Jędrek”. Sprawę na policję zgłosił komitet budowy monumentu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Wschodni/PTD