Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Połamał dziecku nogi na stoku i uciekł. Policja wyznaczyła nagrodę

27.02.2019 23:30
xxx wiadomosci

Narciarz, który potrącił sześciolatka na stoku w Białce Tatrzańskiej, wciąż jest poszukiwany. Małopolska komenda wojewódzka policji wyznaczyła nagrodę za jego wskazanie.

Połamał dziecku nogi na stoku i uciekł. Policja wyznaczyła nagrodę fot. Policja w Zakopanem

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło 22 lutego w południe na stoku numer 9 na Kotelnicy Białczańskiej w Białce Tatrzańskiej. 6-latek z Wielkopolski uczył się jeździć pod okiem swojego ojca. Nagle w chłopca uderzył rozpędzony narciarz. Sprawca wypadku nie zatrzymał się, żeby sprawdzić, czy coś stało się dziecku i uciekł. Chłopiec ma złamane obie nogi.

Narciarz wciąż poszukiwany

Policjanci sprawdzają parkingowy monitoring. Niestety kamery na stoku nie zapisują obrazu i samego wypadku odtworzyć nie można. „Świadkowie zdążyli zapamiętać, że był to prawdopodobnie około 30-letni mężczyzna ubrany w niebieską kurtkę i spodnie narciarskie z czerwonymi elementami” – mówi Radiu ZET Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

W środę policja zaoferowała 5 tysięcy złotych nagrody za wskazanie sprawcy wypadku na stoku. Narciarzowi, który staranował chłopca i uciekł, grozi do pięciu lat więzienia.

RadioZET.pl/MK/MK

Oceń