Spowodował śmiertelny wypadek i uciekł. Trwają poszukiwania sprawcy

19.08.2019 14:20
Spowodował śmiertelny wypadek i uciekł. Trwają poszukiwania sprawcy
fot. Materiał przesłany redakcji RadioZET.pl

Do dramatu doszło w Białkach Dolnych (województwo lubelskie), w środę, 14 sierpnia, około godziny 16.00, na drodze krajowej numer 48. Informację o tragicznym zdarzeniu otrzymaliśmy na skrzynkę mailową RadioZET.pl od bliskich zmarłego. Poniżej zamieszczamy nagranie i zdjęcia z miejsca wypadku.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W wyniku czołowego zderzenia śmierć poniósł 29-letni kierowca samochodu marki Ford.

Poniżej zdjęcia pojazdu, którym poruszał się sprawca wypadku:

received_369797237255160
received_1251269875034865(1)

fot. materiały otrzymaliśmy na skrzynkę mailową online@radiozet.pl.

Zobacz także

„W minioną środę w m. Białki Dolne na DK-48 doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem typu kombi podczas manewru wyprzedzania zmusił do hamowania pojazdy marki Ford i Opel. Kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z oplem. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiło do szpitala. Niestety wczoraj w wyniku odniesionych obrażeń 29-letni kierowca forda zmarł” – głosi policyjny komunikat, opublikowany w piątek na stronie internetowej lubelskiej policji.

Jedna z kamer udokumentowała całe zdarzenie.

(wideo zostało dostarczone na skrzynkę mailową online@radiozet.pl)

Osoba, która kierowała ciemnym samochodem typu kombi, bardzo szybko odjechała. Szuka jej policja. O pomoc w namierzeniu sprawcy tej tragedii apeluje rodzina zmarłego mężczyzny.

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy ciemnego kombi

Według ustaleń policji 29-latek kierujący Fordem Ka – który poruszał się w kierunku Moszczanki – zaczął wyprzedzać auto typu kombi w ciemnym kolorze.

Zobacz także

„Manewr rozpoczął w momencie, gdy jadący z przeciwka pojazd marki Opel Vectra był już bardzo blisko. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierującego ciemnym kombi zmusiło do hamowania wyprzedzanego forda i jadącego z przeciwka opla” – przekazali funkcjonariusze. Jak podkreślono, wówczas kierowca Vectry musiał maksymalnie zjechać na prawą stronę, by móc zrobić miejsce dla samochodu, wyprzedzającego z przeciwka. Natomiast Ford, w trakcie intensywnego hamowania, wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżającego z przeciwnej strony Opla. Pojazd marki Opel dachował.

Kierowca Forda zmarł

29-letni kierowca Forda poważnie ucierpiał w wypadku – miał rozległe obrażenia ciała. Został przetransportowany do lubelskiego szpitala śmigłowcem pogotowia ratunkowego. Ranna została także kobieta, która podróżowała Oplem. Ją również przewieziono do szpitala.

Zobacz także

Sprawca wypadku – kierowca ciemnego kombi – uciekł z miejsca zdarzenia. Jak podaje policja, samochód nawet się nie zatrzymał, tylko pojechał dalej, w kierunku Moszczanki. Poszkodowanego 29-latka niestety nie udało się uratować. Mieszkaniec powiatu ryckiego zmarł w czwartek w szpitalu.

Zobacz także

Sprawą zajęli się  śledczy, którzy badają okoliczności tragedii. Apelują o pomoc w znalezieniu sprawcy zderzenia.

Sprawca wypadu poszukiwany

 „Osoby, które podróżowały drogą krajową nr 48 w dniu 14 sierpnia 2019 r. około godz. 16:00 pomiędzy Moszczanką a Kockiem, posiadające w samochodzie rejestrator jazdy, a także osoby posiadające wiedzę na temat sprawcy tego zdarzenia lub pojazdu jakim się poruszał proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Rykach pod nr (81) 865-02-10 lub 112”.

RadioZET.pl/lubelska.policja.gov.pl