Biało-czerwone przejście dla pieszych deptaniem symboli narodowych? Tak uważa pewien radny

Redakcja
14.03.2017 08:54
Biało-czerwone przejście dla pieszych deptaniem symboli narodowych? Tak uważa pewien radny
fot. Szymon Blik/East News

Biało-czerwone pasy to zhańbienie symboli narodowych. Przynajmniej według radnego Andrzeja Radeckiego, który tę sprawę przedłożył do Biura Rady Miasta Szczecin. Uważa on, że pasy w kolorach polskiej flagi powinny zostać przemalowane nie tylko w Szczecinie, ale też w całym kraju. 

Mogą być żółte, pomarańczowe, wszystko, byleby nie biało-czerwone. Pasy na przejściach dla pieszych w "polskiej" kolorystyce, radny Radecki traktuje jak deptanie symboli narodowych. Podaje konkretne zapisy prawne na potwierdzenie swoich zastrzeżeń.

Zagłosuj

Czy biało-czerwone pasy to zniewaga symboli narodowych?

Liczba głosów:

Chodzi o ustawę z 31.01.1980 roku dotyczącą godła, barw i hymnu Rzeczpospolitej, która nakłada na obywateli sankcje za zniewagę symboli narodowych.

- W obecnym stanie ZDiTM zapewne nieświadomie stworzył możliwość znieważania symboli narodowych, bo jakże inaczej interpretować sytuację, w której w publicznych miejscach dopuszcza się do deptania biało-czerwonych barw przez przechodniów i rozjeżdżania przez pojazdy - pisze w swoim wniosku radny.

Od razu pojawia się pytanie: co ze szlabanami bądź rogatkami, które przecież też malowane są w kolorach polskiej flagi. Czy to także niesie za sobą zniewagę? Radny stopuje emocje.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Jeśli szlabany lub kominy są malowane również w identyczne kolory, to jednak w takich wypadkach nie są narażone na niszczenie lub oblepiane błotem bądź brudem - zapewnia.

Andrzej Radecki jest radnym Osiedla Pomorzany w Szczecinie. W ostatnich wyborach samorządowych w 2014 startował z list PiS.

RadioZET.pl/KM