Zamknij

„Porwanie” dziecka ze szpitala w Białogardzie. Prokuratura umorzyła śledztwo

Redakcja
21.08.2018 13:54
Szpital
fot. PAP

Prokuratura umorzyła śledztwo wobec rodziców z Białogardu, którzy nie zgodzili się m.in. na szczepienie swego nowo narodzonego dziecka i „uprowadzili” je ze szpitala.

Prokuratura Rejonowa w Białogardzie uznała, że rodzice mieli prawo zabrać córkę ze szpitala i w niczym nie zagrażało to życiu i zdrowiu dziecka. Dziewczynka była wcześniakiem, urodziła się w 36. tygodniu ciąży.

Kluczową dla śledczych była opinia biegłych z zakresu pediatrii, neonatologii i medycyny sądowej z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Eksperci uznali, że rodzice, zabierając dziecko ze szpitala, w najmniejszym stopniu nie narazili jego życia i zdrowia.

Zobacz także

Prokuratorzy nie mieli również żadnych zastrzeżeń co do opieki nad dzieckiem już po opuszczeniu placówki. Decyzja o umorzeniu postępowania jest prawomocna.

Rodzice zabrali córkę ze szpitala tuż po jej urodzeniu we wrześniu 2017 r. Nie zgadzali się na obowiązkowe procedury medyczne m.in. podanie witaminy K i zaszczepienie. Przez kilka tygodni ukrywali się, a sąd na krótko pozbawił ich praw rodzicielskich.

RadioZET.pl/ID/MP