Pielęgniarka zwolniona z pracy. Polajkowała post na Facebooku

Redakcja
17.02.2018 11:12
Pielęgniarka zwolniona z pracy. Polajkowała post na Facebooku
fot. Pixabay

Maria Adamowicz po 36 latach pracy w białogardzkim szpitalu została dyscyplinarnie zwolniona. Powód? Kobieta polubiła na Facebooku kilka nieprzychylnych szpitalowi wpisów. - Każda firma ma prawo prowadzić własną, samodzielną politykę personalną - odpowiada rzecznik szpitala.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy polscy pracodawcy przestrzegają praw pracownika?

Liczba głosów:

O sprawie informuje portal Onet. Kłopoty w działalności placówki rozpoczęły się w styczniu 2016 roku, kiedy białogardzki szpital wydzierżawiła spółka Centrum Dializa z Sosnowca. Pracownicy skarżyli się na brak wypłat, a dwa miesiące po przejęciu szpitala w Białogardzie rozpoczęły się zwolnienia członków szpitalnego Związku Zawodowego. 

Pani Maria Adamowicz w szpitalu w Białogardzie pracowała niemal 36 lat. Przez ten czas nie było żadnych skarg dotyczących jej pracy. Kobieta miała dobry kontakt z pacjentami. Powodem zwolnienia pielęgniarki jest jej aktywność w... mediach społecznościowych.

Białogard. Pielęgniarka zwolniona za lajk na Facebooku

Kobieta miała zareagować ''smutną buźką'' na negatywne dla władz szpitala w Białogardzie artykuły w lokalnej prasie. - Już wcześniej dostałam jedno ostrzeżenie. Powiedzieli mi, że mam trzy dni na usunięcie. Zrobiłam to, ale i tak dostałam zwolnienie dyscyplinarne - powiedziała w rozmowie z Onetem. 

Zobacz także

W sprawie na prośbę Onetu wypowiedział się drogą mailową rzecznika spółki Centrum Dializa.

"Uważamy, że każda firma ma prawo prowadzić własną, samodzielną politykę personalną. Spraw dotyczących konkretnych pracowników nie omawiamy w mediach. Wypowiedzenie wręczone Pani Marii Adamowicz zawiera stosowne wyjaśnienie. Firma nie jest zainteresowana prywatnymi opiniami pracowników, gdziekolwiek byłyby one wyrażane, tak długo jak nie dotyczą sfery funkcjonowania firmy i nie wpływają niekorzystnie na jej wizerunek i dobre imię lub na wizerunek i dobre imię osób w firmie zatrudnionych" - napisał. 

RadioZET.pl/Onet/DG