Pobili grupę Białorusinów i spryskali ich gazem. Powód? Narodowość

Mateusz Albin
17.04.2018 13:22
Policja
fot. Policja

Zarzuty pobicia grupy Białorusinów na tle narodowościowym postawiła Prokuratura Okręgowa w Suwałkach trzem młodym mieszkańcom Gołdapi (warmińsko-mazurskie). Grozi za to do 7,5 roku więzienia.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, Ryszard Tomkiewicz, 8 kwietnia wieczorem trzech mieszkańców Gołdapi zaatakowało grupę obywateli Białorusi, którzy mieszkają i pracują w tym mieście.

Zagłosuj

Czy Polska ma problem z rasizmem i ksenofobią?

Liczba głosów:

Siedmiu Białorusinów podczas spaceru zostało potraktowanych gazem łzawiącym, dwóch Polacy bili pięściami, a jednego butelką po głowie.

Policja zatrzymała sprawców, którzy przyznali się winy. Powiedzieli funkcjonariuszom, że nie spodobało się im, że mężczyźni mówili „po rusku”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Prokuratura postawiła im zarzut pobicia i stosowania gróźb karalnych na tle narodowościowym wobec obywateli Białorusi. Podejrzani są na wolności, ale zastosowano wobec nich dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz do miejsc, gdzie mieszkają Białorusini. W Gołdapi mieszka i pracuje prawie 200 obywateli Białorusi.

RadioZET.pl/pap/maal