Zamknij

14-letnia Natalia odnaleziona. Po 10 dniach sama wróciła do domu

Redakcja
10.01.2019 14:21
natalia białystok odnaleziona
fot. Policja

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przez 10 dni poszukiwali 14-letniej Natalii. Dziewczyna od sylwestra nie nawiązała kontaktu z rodziną. Z doniesień internautów wynikało jednak, że była w tym czasie aktywna w sieci i wyśmiewała akcję poszukiwawczą policji.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

14-letnia Natalia z Białegostoku odnalazła się po niemal dwóch tygodniach poszukiwań. W akcję zaangażowała się Podlaska Policja i internauci. To właśnie oni informowali, że nastolatka udzielała się w mediach społecznościowych, komentując informacje o swoim zaginięciu.

„Nie moja wina, że w dzisiejszych czasach policja jest taka ułomna i znajść mnie nie umie” (pisownia oryginalna – przyp. red.) – miał brzmieć jeden ze wpisów nastolatki zamieszczony na facebookowym profilu „Spotted: Białystok”. „To nie moja wina, że robicie taką aferę, bo wyszłam z domu na parę dni” – dodała później.

Zobacz także

Natalia z Białegostoku odnaleziona

Informacje o rzekomych wpisach poszukiwanej dotarły do policji, ale – jak informuje WP.pl – znalezienie jej nie było proste. Nadkom. Loranty wyjaśnił, że aby można było namierzyć logowanie do sieci, musiałyby istnieć przesłanki przestępcze. „Uprowadzenie, zagrożenie życia, molestowanie w domu” – wylicza. Ale w czwartek poszukiwania zakończono. Dziewczyna sama wróciła do domu.

– Nie ma na chwilę obecną mowy o jakimkolwiek uprowadzeniu. Po prostu uciekła – mówi WP rzecznik prasowy z podlaskiej policji, nadkom. Tomasz Krupa. Jak dodaje, sprawa może zakończyć się zainteresowaniem sądu rodzinnego – tak, jak miało to miejsce w przypadku zaginionej 16-letniej Jagody z Przeworska, która również była aktywna w mediach społecznościowych.

Zobacz także

RadioZET.pl/Policja/WP/MK