Śmiertelny wypadek na przebudowie. Ziemia przysypała robotników

Redakcja
18.01.2019 15:56
wypadek białystok
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Tragiczny wypadek w Białymstoku. W piątek po południu przy budowie przejścia podziemnego obsunęła się ziemia. Zginął jeden z uwięzionych pod powierzchnią robotników.

Do wypadku doszło przed godziną 13. Robotnicy pracowali przy budowie przejścia podziemnego przy ulicy Klepackiej. Piątkowe prace były wykonywane ok. 5 metrów pod poziomem drogi. W pewnym momencie ziemia przysypała robotników. Przybyli na miejsce ratownicy musieli odkopać ok. 2.5 metra ziemi, żeby dostać się do poszkodowanych.

- Kiedy dotarliśmy na miejsce, jeden z pracowników był widoczny, oddychający, był z nim kontakt. Szybko go ewakuowaliśmy na zewnątrz i przekazaliśmy pogotowiu – relacjonuje w rozmowie z lokalnym portalem „Kurier Poranny” st. bryg. Paweł Ostrowski, rzecznik prasowy białostockich strażaków.

Zobacz także

Jak ustalił portal, 27-letni mężczyzna trafił do szpitala. Niestety, drugiego z uwięzionych pod ziemią robotników nie udało się uratować. Miał 45 lat.
Na miejscu pracują służby i ustalają okoliczności tragedii. - Policjanci, pod ścisłym nadzorem prokuratury, będą wyjaśniać okoliczności tego wypadku - mówi nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

RadioZET.pl/Kurier Poranny/MK