Ksiądz zabrał głos ws. kobiet w spodniach. W sieci rozpętała się burza [WIDEO]

Redakcja
18.05.2018 14:20
Ksiądz zabrał głos ws. kobiet w spodniach. W sieci rozpętała się burza [WIDEO]
fot. YouTube screen

Ksiądz Paweł Murziński z Archidiecezji Białostockiej w homilii wygłosił kontrowersyjną opinię o noszeniu spodni przez kobiety. Nagranie z kazania duchownego z Białegostoku umieszczono w sieci. ''Co za zacofanie'', ''Mówi to facet ubrany w kieckę'' - zareagowali internauci. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kazanie księdza z Białegostoku nie spodobało się wielu kobietom. Duchowny, który wygłaszał kontrowersyjne tezy na temat noszenia spodni przez płeć piękną, powoływał się na autorytet Pana Boga i przytaczał fragment Pisma Świętego - pisze ''Super Express''. 

- Niech mężczyzna nie ubiera się w strój kobiety, a kobieta w strój mężczyzny, bo jest to obrzydliwością w oczach Pana - ten fragment Księgi Powtórzonego prawa zacytował ks. Murziński. Duchowny wskazał, że inni księża nie karcą kobiet za noszenie spodni, bo boją się narażać. 

Nagranie kazania: 

- Upodabnianie się kobiety do mężczyzny w stroju, fryzurze, podejmowanych zawodach jest tak naprawdę kryzysem kobiecości, nie równouprawnieniem, nie emancypacją - dodał ks. Murziński.

Zobacz także

Na słowa homilii księdza Murzińskiego zareagowali natychmiast internauci. ''A mówi to facet ubrany w kieckę - ironizował jeden z użytkowników serwisu YouTube.

Jak podaje ''Super Express'', kazanie wygłoszone zostało w 2017 roku, ale dopiero niedawno wypłynęło do sieci.

RadioZET.pl/''SE''/YouTube/DG