Zamknij

Ponad 100 agresorów z Białegostoku zidentyfikowanych przez policję

26.07.2019 10:17
Ponad 100 agresorów z Białegostoku zidentyfikowanych przez policję
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER/East News

104 osoby udało się zidentyfikować podlaskiej policji w związku z popełnionymi czynami zabronionymi podczas sobotniego marszu w sobotę — informuje w piątek podlaska policja. Na stronie policji publikowane są codziennie wizerunki poszukiwanych osób.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informuje rzecznik podlaskiej policji nadkomisarz Tomasz Krupa, z 77 osobami zostały już wykonane czynności w sprawie popełnionych czynów.

Zobacz także

Do zidentyfikowania wszystkich osób, które w sobotę złamały prawo, została powołana w Białymstoku specjalna grupa. Policjanci analizują zebrane materiały. Krupa wcześniej mówił, że w miarę analizowania będą ustalane kolejne osoby.

Policja publikuje wizerunki poszukiwanych

Od niedzieli na stronie podlaskiej policji publikowane są wizerunki kolejnych osób, które stara się zidentyfikować policja. Prosi też wszystkie osoby, które mogą pomóc w rozpoznaniu sprawców, o zgłaszanie informacji na komendę w Białymstoku.

Zobacz także

Pierwszy Marsz Równości przeszedł w sobotę po południu ulicami miasta pod hasłem „Białystok domem dla wszystkich”. Przemarsz kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników marszu rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Podlaska Policja/Twitter