Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

3-latka z matką porwane w Białymstoku. Policja znalazła puste auto [FOTO]

07.03.2019 13:17
xxx wiadomosci

W Białymstoku policja odnalazła samochód poszukiwany w związku z uprowadzeniem w mieście 25-letniej kobiety i jej trzyletniej córki Amelki. Auto było puste – poinformował PAP Marcin Gawryluk z biura prasowego podlaskiej policji. Policja opublikowała także zdjęcie porwanej dziewczynki. 

Dziecko fot. KWP Białystok

Policja zaznacza, że poszukiwania porwanych wciąż trwają, nie wiadomo, jak poruszają się teraz sprawcy.

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa powiedział PAP, że sprawdzane są dwie hipotezy, według których albo sprawcy i porwane osoby są na miejscu w Białymstoku, albo się przesiedli do innego samochodu i jadą dalej.

Policja ujawniła zdjęcie porwanej dziewczynki. Krupa dodał, że rozpoczęto także procedurę uruchomienia tzw. Child Alertu do poszukiwań zaginionych dzieci. Zaznaczył jednak, że informacja o porwaniu matki i jej dziecka wraz ze zdjęciem 3-latki została szybko opublikowana w mediach, także społecznościowych.

Dziecko fot. KWP Białystok

Do zdarzenia doszło przed południem na osiedlu Dziesięciny w Białymstoku. Z relacji bezpośredniego świadka wynika, że – jak podaje policja – dwaj zamaskowani mężczyźni, używając siły, zabrali do samochodu i uprowadzili 25-letnią matkę i jej 3-letnią córkę Amelkę.

PAP: porwanie prawdopodobnie zlecił ojciec dziecka, obywatel Niemiec

Jak dowiedziała się PAP, porwanie matki i jej dziecka zlecił najprawdopodobniej mąż kobiety, obywatel Niemiec, który wcześniej miał się znęcać się nad kobietą. Porywacze zmierzali na zachód, w kierunku granicy z Niemcami. Policja rozstawiła na trasach dojazdowych do granicy posterunki blokadowe.

Child Alert - co to jest i na czym polega system alarmowy Child Alert?

– W takich przypadkach czynności koordynowane są przez Komendę Główną Policji, gdyż obejmują nawet obszar całego kraju. Wymagają również współpracy międzynarodowej – powiedział PAP insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. 

RadioZET.pl/Policja/PAP/MP

Oceń